Skarpetki bambusowe – co to znaczy?

Skarpetki bambusowe są bardzo cienkie i lekkie. Podobnie jak bawełniane, są miękkie i przyjemne w dotyku. Mają jednak kilka cech, których nie posiadają skarpety wykonane z bawełny. Przede wszystkim są wyjątkowo cienkie i przewiewne, zapewniają uczucie rześkości stóp, zwłaszcza w upalny dzień, natomiast gdy jest chłodniej – nie będzie ci w nich zimno. To dzięki temu, że bambus zapewnia skórze wysoki komfort termiczny niezależnie od pory roku. Skarpetki bambusowe są wygodniejsze w noszeniu, ponieważ nie uciskają łydek, co wiąże się często z odciskami i nieprzyjemnymi odczuciami. Kolejną ich zaletą jest to, że szybciej schną po praniu.

Skarpetki bambusowe – przewiewne i oddychające

Jeżeli dodatek syntetycznego materiału (najczęściej jest to poliester) do bawełny jest zbyt duży, stopy mogą się pocić, zwłaszcza u osób, które mają do tego zwiększoną skłonność, ponieważ skóra nie może oddychać. Skarpetki bambusowe natomiast nie potrzebują żadnych domieszek innych tkanin, dzięki czemu zawsze są przewiewne, co zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp. Lekki materiał pozwala odprowadzić nadmiar wilgoci, zapobiega także powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Właściwości antybakteryjne – dla osób ze skłonnością do nadpotliwości

Skarpetki wykonane z bambusa to idealny wybór dla wszystkich tych, u których skóra stóp ma tendencje do nadmiernego pocenia się. Włókno bambusowe posiada bowiem właściwości antybakteryjne, które zapobiegają rozmnażaniu się mikroorganizmów szkodliwych dla zdrowia, które niestety w przepoconej skarpetce miałyby idealne warunki do rozwoju. Z tego względu, skarpety bambusowe będą doskonałe również dla osób, które uprawiają sport lub aktywnie spędzają wolny czas.

czym są skarpetki z materiału bambusowego

Skarpety z włókna bambusowego dla alergików

Dla osób ze skłonnościami do alergii skórnych bambus jest świetnym wyborem. Podobnie jest w przypadku osób o skórze wyjątkowo delikatnej i wrażliwej, podatnej na obtarcia. Ich skóra bowiem źle znosi kontakty z domieszkami syntetycznych materiałów, które są dodawane do bawełnianych skarpet. Bambus to włókno hipoalergiczne, dzięki któremu skończą się problemy ze swędzeniem czy podrażnieniami.

Kwestie środowiskowe – bambus to włókno ekologiczne

W obecnych czasach, gdy postępuje zniszczenie środowiska naturalnego, dbanie o ekologię stało się już codziennością dla większości z nas. Świadomość konsumentów gwałtownie rośnie, wiele osób wybiera produkty, w tym odzież i bieliznę, wykonane z ekologicznych materiałów. Takim materiałem jest właśnie bambus. Jego uprawy są korzystniejsze dla środowiska, ponieważ nie wymagają użycia tak dużych ilości chemicznych nawozów jak uprawy bawełny. Bambus rośnie też dużo szybciej – zbiory odbywają się co roku.

Skarpetki bambusowe są nieco droższe i trudniej dostępne niż bawełniane, które można kupić praktycznie w każdym sklepie. Za wyższą jakość czasem jednak warto zapłacić więcej, zwłaszcza że skarpetki te są bardzo wytrzymałe, nie są podatne na rozdarcia i przetarcia, dzięki czemu posłużą nam one dłużej. Możesz znaleźć je w naszym sklepie internetowym, gdzie dostępne są w zróżnicowanych wzorach i kolorach. Dostępne są zarówno skarpetki bambusowe męskie jak i damskie.

bambusowe skarpetki